כיוון סמן בפיינטבול

הכיוון, הירי והדיוק, מהווים אלמנט בסיסי, חשוב ומשמעותי במשחק הפיינטבול. ללא יכולות אלו, אתם הופכים לחלק לא משמעותי במשחק. מצד שני, כאשר תשלטו ביכולות אלו, תהפכו לגורם משמעותי ומכריע בהתפתחות ומהלך המשחק.

אין לאן לברוח... ע"מ לנצח במשחק הפיינטבול, צריך להוציא את היריב מהמשחק והדרך היחידה לעשות זאת, היא לסמן אותו עם כדור צבע.

פשוט?כיוון מטרה בפיינטבול

יכול להיות, אבל זה תלוי בעיקר בכם. ולמה הכוונה?

תיראו, רוב האנשים ייקחו רובה צבע, יימצאו מטרה נוחה 15 מטר מהם, יכוונו טוב טוב, ואפילו ייפגעו. ( גם אם אחרי מספר לא קטן של כדורים). יופי, עכשיו מבחינתם הם שחקני פיינטבול לכל דבר ומסכן מי שישחק נגדם, כי הם "יפרקו" אותו תוך כמה שניות.

אז זהו.........

כולנו מכירים אותם, נתקלנו בהם, ואין מה להתרגש בכל פעם כשזה קורה מחדש, אבל כל מי שצבר אפילו טיפה של ניסיון בעולם הפיינטבול יודע שהדברים לא תמיד פשוטים כמו שהם נראים למתבונן מן הצד.

חשוב לזכור, בזמן משחק פיינטבול ועל אחת כמה וכמה בפיינטבול תחרותי, קורים המון דברים במקביל: אתם רצים, גולשים, מתחבאים, יורים, יורים עליכם, אתם צועקים אינפורמציה ומקבלים אינפורמציה, וכל זה בזמן שבאוויר מתעופפים להם מאות כדורי צבע בכל רגע נתון. מי שחושב שזה המקום והזמן להתחיל לחשוב איך להחזיק נכון את רובה הצבע ואיך לכוון כך שבאמת תפגעו במשהו, במיוחד בהתחשב בעובדה שלפעמים יש לכם הזדמנות אחת טובה, ומומלץ לדעת לנצל אותה לפני שזה יעלה לכם בפסילה או אפילו במשחק כולו - טועה בגדול! (אבל ממש בגדול).

מה זה פיינטבול

מה זה פיינטבול

שואלים למה?

הדבר היחידי שיעמוד לרשותכם במהלך המשחק הם הניסיון והאינסטינקט. הניסיון הוא דבר נרכש, וככל שתרבו לפקוד את מגרש האימונים והתחרויות, הניסיון ישחק תפקיד יותר ויותר משמעותי מבחינתכם. האינסטינקט לעומת זאת הינו נשק חזק מאוד, אשר יעמוד לרשותכם, אולם על מנת להפוך אותו לכזה, יש להשקיע הרבה מאוד זמן לתרגול ואימון.

ככל שתתרגלו כל דבר ואפילו הקטן והזניח ביותר עבורכם זמן רב יותר, האינסטינקט שלכם לגבי אותה פעולה יגדל ויתפתח. הרעיון הוא להביא את כל הפעולות הטכניות של המשחק, לרמה כזאת שהם מבוצעות בצורה אינסטינקטיבית ומושלמת, מה שישאיר את המוח שלכם, שגם ככה מתמודד עם המון מידע ולחץ, פנוי להתעסק עם גורמים אחרים במשחק כמו תקשורת וכו...

אם כך, דבר ראשון חשוב שהירי יהפוך לטבע שני שלכם,על מנת לעשות זאת, קחו ארגז של כדורי צבע (זה לא הרבה אז לא להתרגש) סדרו לכם מטרות במרחקים שונים: 10, 20, 30 ו- 40 מטר. בשלב ראשון עבדו על היד החזקה שלכם (ימניים על יד ימין), נסו לפגוע בכל המטרות במטחים של עד ארבעה כדורים.

הצלחתם? יופי, עכשיו אותו הדבר עם מטחים של עד שלושה כדורים, הצלחתם? יפה מאוד, עכשיו מטחים של עד שני כדורים,הצלחתם? מצוין, עכשיו תנסו לפגוע בכל המטרות בכדור אחד כל פעם. הצלחתם? מעולה.

עכשיו נסו את אותו התרגיל בכריעה, ואחר כך בשכיבה,כמה שיותר תנוחות יותר טוב. הצלחתם? יפה מאוד, עכשיו מהתחלה רק עם היד החלשה שלכם (ימניים, לעבור ליד שמאל).img21

רוצים להוסיף עוד קצת עניין? תתחילו למדוד לעצמכם זמנים, ותיראו כמה מהר את יכולים לסיים את התרגיל בהצלחה. כמה שתירו יותר, יותר טוב, ואתם תרגישו את השיפור מגיע מהר מאוד. קבלו טיפ קטן (אבל חשוב), כשאתם מכוונים את הרובה, לכל יד יש תפקיד, ופה רוב האנשים נוטים לעשות את הטעות, אז ככה: היד שמכוונת היא היד שמחזיקה את הווסת או את ידית האחיזה הקדמית שלכם.!!!!!!

רוב המשקל של הרובה צריך להיות עליה.היד שיורה צריכה להיות כמה שיותר רפויה, וחופשית לרקוד על ההדק. תקפידו על זה והירי שלכם יהיה יותר מדויק וקטלני בכל תנוחה ובכל מצב.

אז יאללה - לכו כבר להתאמן...