פיינטבול ספורטיבי

אודות

page2_pic1

אתר הפיינטבול הישראלי הוקם בשיתוף איגוד הפיינטבול בישראל על מנת לספק מידע על אחד ממשחקי האקסטרים המתפתחים בעולם – פיינטבול ספורטיבי.

כספורט רשמי, הפיינטבול התחיל את דרכו בסוף שנות השמונים של המאה הקודמת, כאשר הוקמו ליגות פיינטבול ראשונות בעולם. מאז, הפיינטבול הספורטיבי עבר כברת דרך ארוכה והתפתח לספורט בו משתתפים יתר ויותר שחקנים כל שנה, ויותר תחרויות מתקיימות בארץ ובעולם בכל שנה.

במגרשים שונים בארץ מתקיימות מדי שנה מספר תחרויות פיינטבול ספורטיבי בהן מתמודדים קבוצות של 3 או 5 שחקנים על תואר האליפות.

איך משחקים פיינטבול

פיינטבול ספורטיבי שונה מאוד ממשחק פיינטבול רגיל.
להבדיל מפיינטבול רגיל, בו משתתפות 2 קבוצות גדולות, בפיינטבול ספורטיבי גודל קבוצות הינו קבוע מראש בהתאם לטורניר -משחק עם 3, 5, 7 או 10 שחקנים בכל קבוצה. כל קבוצה חייבת להירשם לטורניר מראש ולדאוג גם לשחקנים מחליפים.

מטרת המשחק היא להגיע לדגל הממוקם בשטח היריב ובד בבד לנסות ולפגוע בכמה שיותר שחקני הקבוצה היריבה. על כל סימון של שחקן יריב, וכן על תפיסת הדגל מקבלים נקודות זכות והקבוצה עם מספר הנקודות הגבוה יותר בסוף זמן נתון היא הזוכה. אם שתי הקבוצות צברו ניקוד זהה קבוצה המנצחת היא זו שצברה פחות נקודות ענישה, פחות אזהרות ופחות נפגעים.

אורך כל משחק הוא 5 דקות. לפעמים ישנן תחרויות בעלות 2 סבבי משחק של 5 דקות לקביעת הקבוצה המנצחת.

רוצים לבנות קבוצת פיינטבול ולהיכנס לתחרות – פנו אלינו

.read more

אלופי פיינטבול בעולם