סוגי משחקי פיינטבול

ברחבי העולם משחקים פיינטבול באופנים שונים. בחלק מהמשחקים ישנם תחרויות מקצועיות ויש משחקים שהם לפנאי בלבד. בארץ התחום עדין בחיתוליו אז הנה כמה משחקים מעניינים המשוחקים במקומות שונים בעולם:

 Woodsball - משחקי יער

Woodballהכוונה די ברורה משם המשחק. Woodball הוא משחק פיינטבול שמשחקים ביערות או ליתר דיוק בכל מקום שהוא אינו שדה או  משטח מאורגן. כמו בכל המשחקים האחרים, גם במשחק זה ישנם גבולות גזרה ברורים, אך שטחי המשחק נוטים להיות גדולים יותר - כמה דונמים בממוצע. בנוסף לעצי היער, ישנם משטחים שונים וסוגי קרקעות - משטח טבעי של סלעים ואבנים, משטח מלא בעצים כרותים, או משטחים עם מכשולים עשוים מחומר לא טבעי כמו דיקט, מקלות או אדמה. סוג זה של המשחק הוא בדרך כלל א-סימטרי ודורש עבודת צוות כדי לנוע בתוך היער.

רובי Woodsball טובים הם פשוטים גדולים ומכניים. הם מאופיינים בדיוק רב ואמינות גבוהה בשביל משחקים ארוכים, ירי ארוך טווח ועמידה בכל תנאי הסביבה. רובי Tippmann היו לאורך שנים הרובים ששחקני ה - Woodball העדיפו, אך כל רובה איכותי יעשה את העבודה.

משחקי תסריט ומשחקי סימולציה

שני סוגי משחק אלה מחליפים זה את זה לא פעם מסיבה שמשחקי תסריט דורשים לעתים תכנון מיליטריסטי כדאי לעשות אותם מרתקים. שם המשחק נובע ממטרות הקבוצה או כמו שקוראים להם במשחק התסריטים (כגון להשתלט על נקודות אסטרטגיות, לאבטח בן ערבה, "להשמיד" מפקדות אויב וכדומה).

משחקי תסריט יכולים להימשך כמה ימים ואף שבוע, עם פרקי זמן מוגדרים מראש למשחק וזמני מנוחה לפניהם ואחריהם. לעיתים מעורבים במשחקים אלו אלפי שחקנים, ועבור שחקנים מתחילים משחקי סימולציה יכולים להיות מלהיבים ומאיימים כאחד ודורשים המון שיתוף פעולה ואסטרטגיה קבוצתית.
במשחקי תסריט ניתן לראות טווח רחב של רובים, אבל שחקנים ותיקים אשר מעדיפים משחק סימולציה צבאית קשוח יעדיפו כאלה, שמזכירים נשקים אמיתיים ומתפקדים בצורה אמינה כמו רובי woodsball, כגון ה- A-5  ו-X7 של Tippmann.

DAM של Dye,  הנשקים של Tiberius Arms וקו המוצרים של (Empire’s Battle Tested (BT הם הבחירה הטובה בשביל סגנון משחק זה.

Speedball משחק מהיר

Speedball ,כיאה לשמו, הוא משחק מהיר שלעתים רחוקות נמשך מעבר לשלוש דקות. כמובן שאי אפשר לומר ששום דבר לא קורה בהם. תוך כדי המשחק, השחקנים נעים במהירות ברחבי שדה סימטרי בניסיון להשיג זוויות לירי על היריבים שלהם כאשר הם מחפשים מחסה ב"בונקרים" העשויים ממתנפחי ענק המגנים עליהם מפני ירי היריב. אלפי כדורי צבע נורים במהלך כל סבב, ודי נפוץ לזכות  ביותר מ- 10 נקודות  בפחות מ-10 דקות.

רובי Speedball חייבים להיות מהירים וקלים ככל האפשר. Planet Eclipse, Empire, DLX, Machine, Dye MacDev כולם מייצרים רובים שתוכננו במיוחד ל-Speedball.  אך את הרובה המתאים לכם אישית תצטרכו לבחור לבד לפי העדפותיכם האישיות.

Comments are closed.