ממה מורכבת מסכת פיינטבול?

מסכות פיינטבול מורכבות לרוב מארבעה חלקים קבועים. צבעם וצורתם יכולים להיות שונים, אבל תפקידם העיקרי  נשאר זהה. להלן פירוט חלקי מסכת הפיינטבול:

עדשה / מסגרת:

העדשה היא החלק הכי חשוב במסכה, מסכה טובה היא גדולה ואינה חוסמת שדה ראיה. זהו החלק החשוב במסכה שלעיתים שוכחים להתת לו יחס, אך כשזו תציל אתכם מפגיעת כדור צבע בעין, תודו לאלוהי העדשה שחסמה היטב את פגיעת הכדור.העדשה כמובן עוצרת את הצבע מלפגוע בעיניים שלכם, אבל היא גם מונעת מלכלוך ועשן להיכנס לכם לעיניים.

פיינטבול ליליישנם מספר סוגי עדשות, לרבות עדשה בודדת ותרמית. עדשות יכולות להייות בעלי גוונים ואפקטים מיוחדים כמו למשל אפקט מראה או גוון מעושן. לאחרונה חברות רבות החלו לייצר העדשות עם הגנה מפני קרינת UV. המסגרת היא בעצם מה שמחזיק את העדשה על המסכה עצמה. יש מסכות בעלות מסגרת מובנת, למשל Profit, ואילו אחרות יכולות להיות בעלות או מסגרות הניתנות לפירוק והחלפה, כמו למשל של Proflex.

תחתיות:

כמו שהשם אומר, התחתית של המסכה זה כל מה שנמצא מתחת לעדשה. תחתית עוטפת את הצדדים כדי לכסות את הסנטר וחלק מהצוואר. התחתיות מגנות גם על הלחיים והאף שלכם בעת המשחק. כיוון שהתחתית של המסכה מכסה את האף והפה של השחקן, מעצבי המסכה דואגים כאן לתאים מרושתים בזווית המסכה, על מנת שתוכלו לנשום דרך המסכה, ויחד עם זאת שהפה והאף שלכם יהיו מוגנים מפגיעה ישירה של צבע. כשאתם מודדים מסכת פיינטבול, שימו לב שיש מרווח מספיק בין השפתיים שלכם לגוף התחתית כך שתוכלו להימנע מפציעה בעת נפילה על הפנים.

אוזניים:
"האוזניים" של המסכה יכולים להיות עשוים מחומר רך או קשה, להיות קצרים או ארוכים, אך מטרתם היחידה היא למנוע פגיעה של כדור צבע באוזן או בתוך האוזן שלכם. החלק הזה של המסכה חייב להגן על אוזנך, אך גם להיות פתוח מספיק על מנת שתוכלו לשמוע קריאות חברכם לקבוצה ויריות.
רצועה
הרצועה מחזיקה את המסכה על הראש לך. אך לעתים קרובות שחקני פיינטבול רבים משתמשים ברצועה על מנת לצור מסכה יחודית ומיוחדת שתאפיין אותם. ישנן רצועות נדירות או "רצועות אספנות" (כן, יש גם דבר כזה), נמכרות לעתים קרובות בכ-100$. אך יש לא מעט אופציות בכל טווח מחירים וצבע שרק תרצו.

אנו מקווים שעזרנו לכם עם קצת מידע טכני וכל מה שנותר הוא לבחור את המסכה שמתאימה לכם אישית!

Comments are closed.